Kurs (szkolenie) z podstaw prawa spadkowego online

kurs szkolenie prawo spadkowe

Kurs dotyczy prawa spadkowego od podstaw i skierowany jest przede wszystkim do osób początkujących, ale także dla tych nieco bardziej zaawansowanych, posiadających już podstawowe informacje z zakresu prawa spadkowego. Kurs skupia się przede wszystkim na analizie odpowiednich przepisów prawnych z zakresu prawa spadkowego. W prostych słowach i na konkretnych przykładach (wraz z orzecznictwem i doktryną) prezentujemy kwestie dotyczące podstaw prawa spadkowego (przepisów ogólnych, dziedziczenia ustawowego, testamentów i ich różnych rodzajów, zapisów i poleceń), a także bardziej skomplikowanych zagadnień – takich jak wykonawca testamentu, zachowek, przyjęcie i odrzucenie spadku, stwierdzenie nabycia spadku czy też odpowiedzialności za długi spadkowe.

Poruszane są także zagadnienia związane ze wspólnością majątku spadkowego, działem spadku, umowami dotyczącymi spadku, gospodarstwami rolnymi, przepisami proceduralnymi dotyczącymi prawa spadkowego, a także bonusami w formie testów, ćwiczeń, kazusów oraz wykazu orzecznictwa związanymi z konkretnym zagadnieniem.

Po jego ukończeniu każdy z uczestników będzie posiadał ugruntowaną podstawową wiedzę z zakresu prawa spadkowego, pomocną w codziennym życiu, a także w zakresie zdania egzaminu czy też kolokwium z prawa spadkowego. Kurs jest także przydatny dla prawników oraz innych osób, które na co dzień stykają się z prawem spadkowym, aby usystematyzować swoją wiedzę albo przypomnieć sobie część informacji w tym zakresie. Idealny dla studentów, a także aplikantów radcowskich oraz adwokackich. Do każdego wykładu zawarty jest film z grafikami, nagranie audio, a także odpowiedni artykuł ze źródłami, w którym jeszcze bardziej zgłębiane jest dane zagadnienie. Wspomniane artykuły tworzą e-book w formie przewodnika (podręcznika) do prawa spadkowego. Pierwsze 3 darmowe odcinki znajdują się na naszym kanale YouTube (Prawo dla Ciebie) oraz w formie podcastu na Spotify.

DOSTĘP DO PEŁNEJ WERSJI KURSU PO BEZPŁATNEJ REJESTRACJI MOŻESZ WYKUPIĆ TUTAJ i TUTAJ.

Kurs (szkolenie) z podstaw prawa spadkowego online

Dodaj komentarz

Przewiń do góry